6 PROSTYCH SPOSÓB NA BYCIE FIT

6 PROSTYCH SPOSÓB NA BYCIE FIT

Bycie pasuje do stylu życia, na stałe składa się z zdrowych nawyków, takich jak codzienność, zmieniają nasze życie na lepsze. Trudno od razu wprowadzić radykalne zmiany i wytrwać w swojej telefonie. Nie zawsze są powołaniem do skutku, przez pozostać konsekwentnym. Jednak nowe zwyczaje, wprowadzone poziomy, mają na stałe zagośćć w naszym życiu. Dlatego też nie zacząłem ich słabościować i zaczną odruch swój aktualny status.

Przedstawiamy Ci 6 prostych do wprowadzenia zasad, które pozwolą Ci szybko poczuć się lekko, zdrowo i naprawdę „ Fit”.

 

PIJ DUŻO WODY

Wszyscy do znudzenia to powtarzają, a w praktyce niewiele osób o tym pamięta , aby ciągle mieć pod ręką wodę i pić ją małymi łyczkami przez cały dzień. Dietetycy zalecają pić około 2 litrów płynów dziennie – to wbrew pozorom bardzo dużo. Szczególnie, kiedy jesteśmy w pracy, zapominamy o tym, aby popijać wodę i zanim się obejrzymy przez te 8 – 9 godzin wypijamy tylko kawę. Gdy jesteśmy odwodnieni, czujemy dyskomfort, często boli nas głowa, jesteśmy zmęczeni. Dbajmy o to, aby woda zawsze nam towarzyszyła, a nasze ciało odwdzięczy się dobrym samopoczuciem. Woda pomaga naszym komórkom prawidłowo funkcjonować i oczyszczać organizm z toksyn.

JEDZ PEŁNOWARTOŚCIOWE I SYCĄCE ŚNIADANIA

To nie przypadek, że dietetycy i lekarze twierdzą, iż śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest to dla naszego organizmu podstawowe źródło energii, dlatego warto o nim pamiętać, nawet jeśli rano nie czujesz głodu. Po przebudzeniu odczekaj godzinę i stopniowo przyzwyczajaj się do porannego posiłku, jedząc nawet bardzo małe porcje. W naszej szerokości geograficznej ważne jest, aby jedzeniem dodatkowo nie wychładzać organizmu, dlatego wskazane jest, aby spożywać ciepłe śniadania, przygotowane na bazie węglowodanów złożonych. Przykłady prostych w przygotowaniu, a przy tym pożywnych śniadań znajdziesz tutaj.

PRZYNAJMNIEJ 3 RAZY W TYGODNIU UPRAWIAJ JAKIKOLWIEK WYSIŁEK FIZYCZNY

Generalnie staraj się ruszać, każda aktywność fizyczna jest dobra dla naszego organizmu, zwykły marsz do sklepu , zamiast podjeżdżania samochodem jedną przecznicą dalej po zakupy, pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie – dotlenisz komórki, rozruszasz ciało.

Zaplanuj sobie w kalendarzu umiarkowany, ale regularny wysiłek fizyczny przynajmniej 3 razy w tygodniu. Możesz ćwiczyć w domu, bo do efektywnych treningów nie potrzebujesz wymyślnego sprzętu. Żeby wydajnie ćwiczyć, wystarczy Ci Twoja własna masa ciała. Przysiady, wypady, podskoki, pompki, brzuszki i podpory – to dobra propozycja dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem.

Postaw na ćwiczenia, które angażują jak największą liczbę mięśni – jest to dobra metoda, aby szybko zwiększyć swoją sprawność fizyczną. Kiedy pogoda się poprawi – wyjdź z domu. Nie musisz biegać, możesz rytmicznie maszerować stopniowo wydłużając trasę.

PRZYNAJMNIEJ JEDEN POSIŁEK W CIĄGU DNIA ZASTĄP LEKKĄ SAŁATKĄ

Sałatka to błogosławieństwo dla Twojego organizmu. Możesz ją przygotować na tysiące różnych sposobów, ponieważ bazą do zdrowych sałatek mogą być nie tylko wszelkiego rodzaju sałaty, ale także bardzo pożywne kasze. Dodane do nich pokrojone warzywa, owoce, ziarna, orzechy, świeże zioła, oliwa z oliwek, sok z cytryny i przyprawy to podstawowy zestaw prostej do zrobienia i zdrowej sałatki. Możesz taki miks dowolnie urozmaicać dodając do niego ulubione sery, tuńczyka, łososia, czy grillowane białe mięso, uzyskasz wtedy pełnowartościowy, dobrze zbilansowany posiłek. Przykłady smacznych i pożywnych sałatek znajdziesz tutaj.

NIGDY NIE CHODŹ GŁODNA

Jeśli zadbasz o regularność swoich posiłków, unikniesz podjadania przypadkowych przekąsek, które zawsze okazują się być w pobliżu, kiedy dopada Cię atak „ wilczego głodu”. Jeśli ze względu na styl życia, który prowadzisz, nie jest możliwe, abyś regularnie, co trzy godziny mogła zjeść coś zdrowego, i zbilansowanego, weź ze sobą do torby tzw. zdrowe przekąski, które poratują Cię w takich trudnych momentach. Może to być jabłko, banan, obrana marchewka, wafle ryżowe, suszone owoce, orzechy, kromka razowego chleba. Doskonale sprawdzi się tutaj smaczny i pożywny mix bakalii – Bakal Sport. Takie koło ratunkowe pozwoli Ci przetrwać trudne chwile i zabezpieczy Cię przed sięganiem po rzeczy przypadkowe takie, jak: słodycze, czy drożdżówki. Pamiętaj, że Twoje ciało to świątynia dla duszy – szanuj je i nie zaśmiecaj byle czym.

ODDYCHAJ

Oddech to źródło życia. Zakładam, że jeśli nie ćwiczysz – raczej nie przykładasz do niego większej wagi i nie oddychasz prawidłowo. Świadome i głębokie oddychanie – przynajmniej kilka razy w ciągu dnia poprawia krążenie, dotlenia mózg, oczyszcza nasze płuca, uspokaja i rozjaśnia myśli. Prawidłowe oddychanie niestety nie dzieje się samo – to ćwiczenie, które choć bardzo proste do wykonania, wymaga chwili Twojej koncentracji i uwagi. Możesz je wykonywać, kiedy robisz sobie śniadanie, idziesz do samochodu lub tramwaju, siedzisz przy biurku, albo leżysz wygodnie w swoim łóżku, tuż przed snem. Uwierz, że każdy moment jest dobry, aby dać swojemu ciału ożywczą siłę głębokiego oddechu. Prawidłowy oddech to prosty i genialny wynalazek, który sprawia, że możemy poczuć się lepiej.

Jak widzisz recepta na bycie Fit jest prosta: jedz zdrowo, pij wodę, ćwicz i oddychaj świadomie. Powodzenia!